Leerkrachten die individueel naar een sessie komen kunnen zich online inschrijven voor een vorming. Voor schoolteams en scholengemeenschappen daarentegen bieden wij maatwerk aan! Neem contact met ons op indien u een vorming wenst te organiseren voor uw team.
Wat met ONDERWIJSVERNIEUWINGEN?
Presentatie – Ivan Van Gucht (stafmedewerker CEGO) |
|
8.45u-9.15u |
Ontvangst met koffie |
9.15u-9.40u |
Ellen Emonds (Tweemonds Nederland) Vertrouwen als kompas |
9.40u – 10.05 |
Ludo Heylen (directeur V&C) Onderzoek en onderwijsinnovaties |
10.05u – 10.15u |
Muzikaal intermezzo – Da Quattro Venti |
10.15u- 10.50u |
Ann Deburchgrave (UCLL) Proeftuin opleiding kleuterleraar Hasselt (meer info zie onderaan) |
10.50u- 11.20u |
Pauze |
11.20u-11.50u |
Daisy Mertens (leraar Helmond) De autonomie van de leraar |
11.50-12u10 |
Muzikaal intermezzo – Da Quattro Venti |
12.10u-12.40u |
Mariet Vrancken en Nele Van Oosten (medewerkers CEGO) Unit CEGO Innovatie |
12.40u-13.00u |
Prof.dr. Ferre Laevers (directeur CEGO) |
13.00u-… |
3 gangenlunch en mogelijkheid tot netwerken in Facultyclub |
Vorig academiejaar startte de UCLL Bachelor kleuteronderwijs Limburg met een innovatief onderwijstraject, de ‘Proeftuin’. In de Proeftuin leren en leven studenten uit de drie opleidingsjaren samen en staan initiatief en verantwoordelijkheid, onderzoekend werken, ondernemingszin, evalueren om te leren … centraal. Vanuit onze ervaringen willen we jou laten voelen wat ervaringsgericht onderwijs kan betekenen in de lerarenopleiding en willen we jou energie en veerkracht geven om met veel vertrouwen en een vleugje wankelmoed in het onderwijs te staan.
Ellen Emonds - vertrouwen als kompas
Wat als je zou geloven…
Dat álle kinderen er het beste van willen maken?
Dat álle kinderen zichzelf mogen zijn?
Dat álle kinderen het liefste doen waar ze goed in zijn?
Dat álle kinderen beter leren als ze goed in hun vel zitten?
Dat álle kinderen vooruit willen?
Werken met jonge mensen, bij wie het potentieel misschien nog niet in volle bloei is, vraagt veel vertrouwen. Vertrouwen in die jonge mensen maar ook in jezelf en je collega’s. En vertrouwen vraagt om openheid en moed. In deze vertelling geeft Ellen de begrippen vertrouwen en openheid kleur door middel van kleine, kwetsbare anekdotes, beeldende inzichten en de theoretische legitimatie.
Daisy Mertens - de autonomie van de leraar
Als schoolleider doet u er toe. Op welke manier geeft u autonomie aan leerkrachten?
Hoe kunt u autonomie stimuleren? Vanuit mijn eigen verhaal gaan we samen op zoek naar antwoorden!