Leerkrachten die individueel naar een sessie komen kunnen zich online inschrijven voor een vorming. Voor schoolteams en scholengemeenschappen daarentegen bieden wij maatwerk aan! Neem contact met ons op indien u een vorming wenst te organiseren voor uw team.
Dag 1
Voormiddag: Lezing - Jongeren motiveren vanuit betrokkenheid
Onderwijs draait in essentie altijd om de zoektocht naar aanknopingspunten om jongeren te motiveren of hen in de toestand van ‘flow’ (Csikszentmihalyi) te brengen. We gaan op zoek naar hoe motivatie werkt vanuit het kader van de zelfdeterminatietheorie van Deci & Ryan. We geven concrete handvatten om jongeren ‘bij de les’ te houden, meer nog, om hen uit te dagen en hen op groeien te oriënteren. We kijken naar hun welbevinden en naar hun betrokkenheid, we brengen in kaart waar die laag is en waar hoog, we gaan na waarom en.. we doen er iets aan.
Namiddag: Workshop - Betrokkenheid verhogen vanuit de 7 betrokkenheidverhogende factoren
We kijken naar onze eigen lessen van de voorbije weken en gaan na vanuit de checklist van de 7 factoren waar en hoe we meer betrokkenheid kunnen genereren. Een praktische oefening adhv een interactief kaartspel met talrijke tips voor aanpassingen van je lessen.
Dag 2
Voormiddag: Workshop - Focus op de drie autonomiebevorderende factoren: ruimte voor initiatief, werkelijkheidnabijheid en actief aan de slag gaan.
We zoeken samen concrete tips om de autonomie van jongeren sterker te kunnen aanspreken vanuit drie betrokkenheidverhogende factoren. We geven ter inspiratie ook nog een aantal concrete voorbeelden van initiatieven uit Vlaamse secundaire scholen.
Namiddag: Workshop - Samen met jongeren kijken naar welbevinden en betrokkenheid
LooginJopsi is een tool waarmee jongeren hun welbevinden en betrokkenheid kunnen aangeven tijdens de leermomenten op school. We verkennen kort de mogelijkheden van deze tool.